Προβολή Χωρίς τίτλο σε χάρτη μεγαλύτερου μεγέθους

Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2011

Σήμερα στο Καραϊσκάκη κατάλαβε τι σημαίνει «πήδημα» ο Σισε -Οφσάιντ το γκολ του Τζιμπούρ, ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Κατσουράνη, πέναλτι του Τοροσίδη

Πλέον μπορεί να καταλάβει τι εστί... πήδημα ο Τζιμπρίλ Σισέ και να αναγνωρίσει το λάθος που έκανε μετά τον δίκαιο αποκλεισμό του Παναθηναϊκού από την ΑΕΚ στο Κύπελλο. Αν ο ΠΑΟ είχε μία ελπίδα να ξαναμπεί στην μάχη του τίτλου, πλέον δεν έχει καμία και σε αυτό έπαιξε καθοριστικό ρόλο ο Καλόπουλος και οι βοηθοί του, αποδεικνύοντας στον Γάλλο επιθετικό πως στο ματς του ΟΑΚΑ δεν είχε συμβεί απολύτως τίποτα, σε σχέση με τα όσα συμβαίνουν επί σειρά ετών στο Καραϊσκάκη. Ο Καλόπουλος δεν έδωσε πέναλτι στον Παναθηναϊκό, σε χέρι του Τοροσίδη στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη ακύρωσε κανονικό γκολ του Κατσουράνη και ενώ το σκορ ήταν 1-1, ενώ το τελευταίο του διαιτητικό «χτύπημα» ήταν το γκολ του Τζιμπούρ στο 92' που διαμόρφωσε το αποτέλεσμα. Εκεί που ναι μεν ο Αλγερινός ήταν σε κανονική θέση, όχι όμως και ο Πάντελιτς που έκρυβε το οπτικό πεδίο του Τζόρβα. Καλύτερος ο Ολυμπιακός στο πρώτο μέρος, ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη.